Ekologicznie i oszczędnie - POS

Dodane: 22-08-2016 10:49
Ekologicznie i oszczędnie - POS bio7

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - definicja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w


Deficyt wody w Polsce

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na naszej planecie. Z punktu widzenia biochemicznego jest bardzo interesującym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, jednak czy pamiętamy o tym na co dzień?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania lasów, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Moje hobby- ogrody

Posiadanie domu z ogrodem ma też swoje wady. Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i pracy. Jeśli jest to nasza pasja, znamy się na roślinach i potrafimy je odpowiednio pielęgnować, to posiadanie ogrodu dostarczy nam dodatkowej frajdy.

Ale nie każdy musi być pasjonatem ogrodnictwa. Niektórzy chcą się cieszyć pięknem ogrodu, nie mając przy okazji odpowiednich zdolności do jego aranżacji.© 2019 http://bluesky.bialystok.pl/