Kilka ważnych i praktycznych porad kredytowych?Korzystać z pomocy doradcy?

dniego doradcy finansowego jest niezwykle istotny. Wielu doradców oferuje swoje usługi indywidualnie. Jak wiadomo, wiąże się z tym ryzyko, ale z drugiej strony wybór niezależnego doradcy może mieć także swoje zalety. Do korzyści p

Kilka ważnych i praktycznych porad kredytowych?Korzystać z pomocy doradcy?

Czy można zaufać indywidualnemu doradcy?

Decyzje finansowe bardzo często należą do jednych z poważniejszych decyzji podejmowanych przez klientów, dlatego też wybór odpowiedniego doradcy finansowego jest niezwykle istotny. Wielu doradców oferuje swoje usługi indywidualnie. Jak wiadomo, wiąże się z tym ryzyko, ale z drugiej strony wybór niezależnego doradcy może mieć także swoje zalety. Do korzyści płynących z takiego wyboru należy na przykład mniejsza prowizja, jaką trzeba zapłacić za pośrednictwo doradcy finansowego jako przedstawiciela klienta w instytucji bankowej. Z drugiej strony wybierając usługi niezależnego doradcy możemy łatwiej zostać oszukani, ponieważ nie możemy w satysfakcjonującym stopniu sprawdzić jego rzetelności i uczciwości.


Jak bardzo doradca kredytowy może pomóc w dobraniu najlepszej oferty ?

Można zadać sobie pytanie, dlaczego wiele osób sięga po poradę w kwestii dobrania najlepszej oferty kredytowej. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ klienci zasięgający finansowej porady kierują się różnymi czynnikami. Jednak głównie rady doradców finansowych są popularne ze względu na to, że właściwie każda osoba zorientowana w ofertach bankowych może łatwo dobrać korzystną opcję kredytu. Dotyczy to zwłaszcza dużych kwot kredytu, kiedy zaciągane zobowiązanie finansowe to zwykle kwestia wielu lat i klienci chcą być pewni, że wybrali w sposób korzystny i zadłużenie nie doprowadzi ich do ruiny finansowej, jak to może być często, gdy kredyt jest zaciągany w instytucji para bankowej.


Kredyt hipoteczny - definicja

Kredyt hipoteczny ? długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka1 ustanowiona na rzecz banku kredytującego na prawie użytkowania wieczystego lub prawie własności nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kredyt hipoteczny jest najczęściej udzielany na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub inwestycji budowlanej (nazywany jest wówczas budowlano-hipotecznym).

Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka, ale nie jedynym. Kredytobiorca ręczy swoim majątkiem obecnym i przyszłym oraz swoimi dochodami obecnymi i przyszłymi. Górną granicą ewentualnych roszczeń banku jest wartość hipoteki. W przypadku kredytów waloryzowanych kursem waluty (kredytów walutowych zgodnie z prawem w Polsce nie ma) górna wartość hipoteki może zmieniać się.

Tymczasowymi formami zabezpieczenia (do czasu ustanowienia hipoteki) zazwyczaj są: ubezpieczenie kredytu, poręczenie, weksel, blokada środków na rachunku (np. lokaty) oraz poręczenie osoby trzeciej, posiadającej zdolność kredytową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny



© 2019 http://bluesky.bialystok.pl/