O zdrowiu i estetyce zębów

teraz z naszej pamięci się ono nie zatarło. Trzeba być naprawdę świadomym swojego wizerunku, aby zawsze mieć na uwadze swoje ząbki i ich kondycję. Z tego też powodu już dziś zastanówmy się nad tym, jak współczesna stomatologia mo

O zdrowiu i estetyce zębów Zainwestuj w swój uśmiech :)

Zęby, które nie znają chorób

Na pewno wielu z nas pamięta widok ludzi, którzy uśmiechając się zrobili na nas tak fenomenalne wrażenie, że do teraz z naszej pamięci się ono nie zatarło. Trzeba być naprawdę świadomym swojego wizerunku, aby zawsze mieć na uwadze swoje ząbki i ich kondycję. Z tego też powodu już dziś zastanówmy się nad tym, jak współczesna stomatologia może nam pomóc. Każdy z nas ma inne problemy z uzębieniem, dlatego też dobrze będzie, jeżeli zdamy sobie sprawę z tego, jakiej dokładnie pomocy dentystycznej potrzebujemy. Każdy z nas ma prawo do tego, by jego uśmiech zachwycał. Wykorzystajmy je i zacznijmy olśniewać swoim wyglądem. W końcu każdy z nas na to zasługuje. Nie bądźmy więc malkontentami, którzy narzekają na swoją aparycję, zacznijmy ją świadomie kreować!


Rozwiązania na brak pięknego uśmiechu

Niestety nie wszystkich matka natura obdarzyła pięknym uśmiechem. Nie wszystkie błędy matki natury naprawi aparat na zęby. Bywa też tak, że zęby tracimy w wypadku, lub w bójce. Jeżeli nasza praca wymaga nieskazitelnego wyglądu (i uśmiechu), to mamy nie lada problem.

Jakie możemy znaleźć rozwiązanie? Jeżeli korzeń jest zdrowy i nienaruszony, może wystarczy nadbudowa. Zawsze jest jeszcze proteza - taka przysłowiowa "sztuczna szczęka", która może dać komfort estetyczny, ale niekoniecznie będzie to trwałym i wygodnym rozwiązaniem.

Są korony - ceramiczne, cyrkonowe. Dość drogie rozwiązanie, ale bardzo skuteczne.

Jednak jeżeli uszkodzeniu uległ również korzeń i najlepszy będzie implant stomatologiczny.


Protezy zębowe - ogólnie

Protezy stomatologiczne ? są to protezy stosowane w dentystyce w celu uzupełnienia lub odbudowy brakującego uzębienia. Są wykonywane z metali lub ich stopów (np. z glinu, srebra, kobaltu, niklu, tytanu, rtęci), tworzyw sztucznych i ceramiki.

Zasadniczo dzieli się je na dwie grupy:

protezy stomatologiczne ruchome składają się z płyty pokrywającej część podniebienia (podczas gdy protezy całkowite pokrywają je w pełni) - gdy płyta wykonana jest ze stopu metalu jest to tzw. proteza szkieletowa - oraz osadzonych na płycie zębów (produkowanych fabrycznie); w protezach częściowych osadza się także klamry, utrzymujące tę protezę; dzielimy na:
całkowite ? odbudowujące całe uzębienie w łuku zębowym,
częściowe ? odbudowujące część łuku zębowego, gdy pacjent posiada wciąż część zębów własnych;
protezy stomatologiczne stałe, trwale umocowane w jamie ustnej; są to:
wkłady koronowe,
wkłady koronowo-korzeniowe,
zęby ćwiekowe
korony protetyczne,
licówki,
mosty,
implanty (na których odbudowuje się koronę zęba).
Stosuje się również pojęcie "protezy stałe tymczasowe" - protezy stałe mocowane tymczasowo (na cemencie tymczasowym) na miejsce protez stałych od momentu opracowania (oszlifowania) zębów do czasu wykonania indywidualnej protezy stałej przez technika.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Protezy_stomatologiczne



© 2019 http://bluesky.bialystok.pl/