Remont w mieszkaniu - wykładziny

dający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina

Remont w mieszkaniu - wykładziny

Wikipedia o tym co tniemy - linoleum

Pracując z liniałem i ostrzem, przycinamy materiały na metry. Oto definicja jednego z najczęściej spotykanych - dzięki Wikipedii:

Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe. Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona. Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum


Wykorzystanie linoleum jako powierzchni łatwo zmywalnej

Chociaż najbardziej popularne w ostatnich latach są podłogi stworzone z łatwych do układania paneli lub podobnych tworzyw, istnieje jednak wiele miejsc, w których to linoleum jest najczęściej wybieraną nawierzchnią idealną do podłóg. Przede wszystkim do takich miejsc należą pomieszczenia, w których należy zachować czystość, ale może okazać się to trudne w związku z ciągłym narażeniem podłogi na przeróżne czynniki brudzące. Samo kładzenie linoleum jest dość proste, wobec czego takie nawierzchnie można często zmieniać. Wobec tego linoleum ma zastosowanie jako podłoga w szczególności w tych miejscach, gdzie przebywa wiele osób, na przykład w szpitalach czy urzędach.


Linocut - zamiast liniału i ostrza

Jeśli jednak znudziło się wam już przycinanie przy za długiej linijki i często nieporęcznego noża, które odskakuje na boki albo nie tnie prosto... Mamy odpowiedź na wasze modły - Linocut.

To proste narzędzie łączy w sobie wiele funkcji i umożliwia sprawne i równe cięcie wykładzin na całej ich długości. Normalnie potrzebowalibyśmy do tego przynajmniej dwóch różnych narzędzi, ale nie z Linocutem.

Cała magia polega na tym, że urządzenie nachodzi na krawędź wykładziny i dzięki regulowanym stykom, dopasowuje się idealnie i pozwala na płynny ruch ostrza. Ponadto, dwa ostrza sprawiają że możemy ciąć w obu kierunkach - nie ważne więc jak ustawimy narzędzie, ważne żeby nam było wygodnie.

Wszystko to przyozdobione ergonomicznym uchwytem i kompletem ostrzy na wymianę - nic tylko kupować i używać!



© 2019 http://bluesky.bialystok.pl/