Rolety

ytania, na które można znaleźć jedną i uniwersalną...odpowiedź, zwłaszcza że istnieje wiele typów rolet. Rolety można podzielić na te standardowe i na zamówienie. Z pewnością te pierwsze będą tańsze, ale jeżeli nasze okno nie jes

Rolety rolety
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Wybór rolet

Jaką wybrać roletę? Na co patrzeć, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można znaleźć jedną i uniwersalną...odpowiedź, zwłaszcza że istnieje wiele typów rolet.

Rolety można podzielić na te standardowe i na zamówienie. Z pewnością te pierwsze będą tańsze, ale jeżeli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy wybrać na wymiar. Na zamówienie trzeba też kupić na okna dachowe.


Co wybrać?

Co kupić - , czy żaluzje? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie jest fanem ostrego światła padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas , lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim produktem nie jest łatwy. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie bardziej popularne, ale rolet jeszcze w naszych sklepach zwyczajnie nie było. Zarówno , jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Dużą różnicą jest jednak materiał, z którego są wykonane. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Definicja rolet

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta© 2019 http://bluesky.bialystok.pl/