Warto ćwiczyć. Kilka sów o aktywności fizycznej

to? Odżywki białkowe czy witaminowe mają za zadanie dostarczyć do naszego organizmu substancje, które odpowiadają na przykład za naszą kondycję czy ilość masy mięśniowej. Jak wiadomo, wiele osób uprawia sport szczególnie dlatego,

Warto ćwiczyć. Kilka sów o aktywności fizycznej Dobrze jest kupować u oficjalnych dystrybutorów danej marki odżywek. Umożliwia to zachować wysoką jakość produktu jego niską cenę. Dobrym przykładem jest .

Odżywki wspomagające ? warto?

Odżywki białkowe czy witaminowe mają za zadanie dostarczyć do naszego organizmu substancje, które odpowiadają na przykład za naszą kondycję czy ilość masy mięśniowej. Jak wiadomo, wiele osób uprawia sport szczególnie dlatego, że chce odpowiednio wymodelować swoją sylwetkę. Czy warto wtedy sięgnąć po odpowiednie preparaty?

Okazuje się, że jest to dość skuteczny sposób na zwiększenie swojej muskulatury. Problemy mogą się pojawić jednak, gdy przestaniemy stosować takie środki chemiczne. Przyzwyczajony do ich zażywania organizm może nas negatywnie zaskoczyć, wracając do dawnego wyglądu. Dlatego też zdania na temat tego, czy warto zażywać takie preparaty w celu wyrzeźbienia własnego ciała są bardzo podzielone.


Suplementy po treningu - Wikipedia

Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste). Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej.

Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g). Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)


Definicja dietetyki w Wikipedii

Dietetyka ? nauka medyczna o żywieniu człowieka zdrowego i chorego zajmująca się:

zasadami żywienia człowieka zdrowego
zasadami żywienia człowieka chorego
oceny stanu odżywienia
oceny wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia
zapobiegania chorobom zależnym od żywienia
kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania
biochemicznymi podstawami żywienia
prowadzenia edukacji żywieniowej
psychologią żywienia
technologiami gastronomicznymi.
Często dietetyka mylona jest z technologią żywności. Dietetyka jest nauką medyczną, która wyspecjalizowała się w kierunku racjonalnego odżywiania człowieka chorego jak i zdrowego. Dietetyka zajmuje się oceną wpływu choroby na stan odżywienia pacjenta, oraz wpływu odżywiania na wyniki leczenia chorób.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dietetyka



© 2019 http://bluesky.bialystok.pl/